DSC_0877_resize 

23 Nisan’da 15 Mayıs günü gerçekleştireceğimiz bahar şenliğinin kararını almıştık. Geçen senede benzer bir acıyı yaşamıştık ve şenliğimiz müzikli olduğu için iptal edilmişti. Ancak bu seneki bahar şenliği kapsamında yer alan kermes ve sergi açılışının müzikli kısmını iptal ederek ve  Soma’da hayatını kaybeden vatandaşlarımızı da anarak gerçekleştirdik.

Bütün okulca gerçekleştirdiğimiz bu etkinliğimiz sınıflarda yüreklerimizi dağladı. Kömürü simgeleyen parçaları kartondan ve kağıttan yırtmak için sadece ellerimizi kullandık.  Her yırtışımızda bir ömür verenleri andık…Bir öğrencim yanıma gelip, ellerini göstererek  “Bakın öğretmenim, benim de ellerim simsiyah oldu, tıpkı madenci amcalar gibi.” demesin mi, sınıfça hüzünümüzü ikiye katladı ve sadece dualarımız  konuştu…

DSC_0877_resize

DSC_0881_resize

Bir sene boyunca öğrencilerimle zevk alarak yaptık çalışmalarımızı. İşin en zor kısmı sergi hazırlıklarıydı tabiki. Sergi günü sıkıntı yaşamamak için 3 gün önceden başladım hazırlıklara. Sene başında belirlediğimiz temaya bağlı kalarak yaptığımız etkinlikleri sınıfladık ve yerleştirmek kaldı geriye. Bunun için de öğrencilerimden yardım aldım. Hayal dünyaları o kadar geniş ki bayılıyorum, düşünemediğimi düşünüyorlar bazen, bu da beni çok sevindiriyor. Dünyamıza Renk Verenler köşesinde kirpilerin bulut olması onların önerisiydi mesela.

Bu sene sergimizde Dünyamızı Kirletmeyelim, Dünyamıza Renk Verenler, Canım Annem, Hoşgeldin 2014,  Balık Oltayla İnsan Güzel Dille Avlanır ve sonradan eklediğimiz Kömür Bitti olmak üzere 6 temaya yer verdik ve çalışmalarımızı bu doğrultuda gerçekleştirdik. Projelerimizin her geçen yıl çoğaldığını görmek ve kendimizle gurur duymak en büyük mutluluğumuz. “Bunu ben yaptım anne, baba” derken öğrencilerin gözlerindeki heyecanı, mutluluğu görmelisiniz… Bunlara tanık olmak, bu duyguyu öğrencilerime ve velilerime yaşatmak ayrı bir tutku benim için artık.

DSC_2433

DSC_2435

sergi1

DSC_2440

canım annemCANIM BABACIĞIM.

canım babamBALIK OLTAYLA, İNSAN TATLI DİLLE AVLANIR…

denizDÜNYAMIZA RENK VERENLER…

doğa

el1

kağıtDÜNYAMIZI KİRLETMEYELİM VE HOŞ GELDİN 2014

kirletmeKuşlarımızı da ağacımıza ve kuş evimize kondurduk…

kuşevi Evet sırada aşçı keplerimiz ve önlüklerimiz var. Bunlar da kermeste yapacağımız satışlarımızda kullanmak için tarafımdan dikilmiştir.

j

ber

önlük1

f…günlerce karar veremedim davetiye’ye, bir sürü örnekler yaptım ve en çok bu içime sindi. Belki de geri dönüşüm bir çalışma ve kitap ayracı olma özelliğiyle işlevsellik boyutu kazandığı içindir.

44

46

DSC_0856_resize

DSC_0859_resize Gelelim teşekkür boyutuna; sergimizde emeği geçen bütün öğrencilerime, velilerime, her daim yardımıma koşan memurumuz Serap AĞCA’ya, geridönüşüm kutularından davetiye boyutuna ulaşan kitap ayraçlarımızın kaynağı  Petek Kuzine‘ye , son anda bile devrilen panolarımızı ustalıkla tamir etmeye çalışan Okulumuzun Müdür Yardımcısı Sayın Hüseyin KİRGİL’e, sergimizin açılışını gerçekleştirerek bizleri onurlandıran Okul Müdürümüz Sayın İdris Kaya’ya ve kendisi gelemese de gönderdiği çiçekle beni mutlu eden sevgili eşime çok teşekkür ederim.