kalp1

Uzun zamandan beri kalp şekline getirdiğim dallarım öylece usul usul beni bekliyordu. Sünnet düğünümüz için sevgili anneciğimin işlediği kanaviçe işlemeli kolyelerden kalanlardan bir tanesini simli iplikle çerçeveledim ve nakışlı tülle tamamladım. İp kısmında ise yine bir geri dönüşüm olarak, aldığım tulum peyinirinin bez torbasının ağız kısmını bağladıkları ipi kullandım. Şık düğmelerimle tamamlandığında böyle bir tablo ortaya çıktı.

 Vintage dokunuşlarla kendilerine gelen dallarımız evimizde bir kapı süsü oldular, bir antrede yerlerini aldılar, bir balkonda derken sabitlenemediler bir türlü bulundukları yeri. Onları yapan eller gibi. Eşimin görevi gereği benimle beraber gezdiği yerleri sayarsak 3. şehrimiz. Kim bilir, daha kaç şehir görür müyüz bilmiyoruz ama kalbimizin daha çok yer göreceği belli….

Değişik şehirlerin, değişik insanlarıyla, gelenekleriyle, görenekleriyle, kültürleriyle, yemekleriyle zenginleştirdiğim dünyamda bana can katan, heyecan veren, unutamadığım ve unutmayacağım güzellikleri yaşatan dostlarıma selam olsun…

DSC_2135_resize

 

 

DSC_2133_resize