Bana uçak diker misin anne?

09 Temmuz 2015 § 0 Yorum

DSC_0199ss

DSC_0252s_resize

DSC_0249s_resize

DSC_0217_resize

DSC_0212_resize

Oğlum benden kumaştan uçak ister de ben yapmaz mıyım? Aslında başıma gelecekleri bilseydim yapar mıydım orası ayrı bir soru.  Oğlum meğer benden uçağı doğal olarak fırlatmak için istemiş ama cümleye de bakar mısınız :  “Bak anne uçuruyorum uçuruyorum çarpıyor ama kırılmıyor diğer uçaklarım gibi demez mi?” Artık yapmış bulundum çare yok her yere savruluyor uçağımız bakalım şimdilik kırılmıyor ama inşallah evdeki aksesuarlar da kırılmaz.

Aslına bakarsanız oğlum için daha bir sürü kumaştan projelerim var, fransız stili minderimizden sonra bir de kumaştan bir uçak yapalım dedik,  haydi iş başına o zaman….

Öncelikle çok fazla kumaş gitmediği için evdeki artık kumaşlarımı da değerlendirdiğim için daha bir sevdim bu çalışmayı. Öncelikle kafamda çizdim uçağı sonra dedim ki kağıda da çizeyim yoksa nasıl keseceğim?

Kağıda parçaları çizdim, kestim, diktim derken sonucu heyecanla bekledik tüm ev halkı.

DSC_0159_resizess

DSC_0161_resize

56

DSC_0174_resize

DSC_0176_resize

hat safhada sabırsızlığımız… Oğlum defalarca gelip anne bitti mi anne bitti mi, ben dersen ya düzgün şekil almaz da Bertuğum üzülür diye sitres içinde bu aşamalardan geçtik. Oğlumla beraber elyafı da içine doldurduk ve iğneyle de kalan bölümü bir güzel diktim.

DSC_0177_resize

Bitti sandım derken pervaneler bana bakıyor. Hemen onları da halledelim. Artık kumaşlardaki bu çiçeklerin yaprakları da imdadıma yetişti. Hemen sekiz tane kestim, diktim ve onlarda hazırlar.

55

Pervanemizi diker dikmez hazırız biz uçmaya…

DSC_0231_resize

Eğer siz dikmek isterseniz yapım aşamalarındaki fotoğraflar yardımcınız olabilir, heyecanla diktiğim için ara ara çekmeye unutmuşum ama yardıma her zaman hazırım bunu bilin. Yok ben dikmem ama sahip olmak isterim derseniz siparişiniz de özenle dikilir derim bende. Hem de yumuşacık en pamuklu kumaşlarımızdan :)))

Hayırlı ramazanlar diliyorum herkese…

Tagged , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

What's this?

You are currently reading Bana uçak diker misin anne? at .

meta