DSC_2847_resize

DSC_2798_resize

DSC_2844_resize

DSC_2905_resize

DSC_2845_resize

DSC_2849_resize

DSC_2850_resize

DSC_2805_resize

DSC_2789_resize

DSC_2904_resize

DSC_2911_resize

DSC_2913_resize

 

DSC_2804_resize8877

77

 Oğlumun yatağının yan korumalıklarının yeni görevi banyoma  hizmet etmek artık.  Bertuğum, büyüyüp te korumalıklardan kendini atmaya kalkışınca çıkardık, yer arıyordum koyacak. Daha öncede evin çeşitli bölümlerinde kullanıldığını görmüştüm nette dolaşırken. Ben de banyomda ihtiyaç olduğu için burada kullanmak istedim. Hem yer kaplamıyor, hem de işlevsel oldu. İkeadan aldığım kanca ve plastik kutularla da tamamladık rafımızı.

Yine atıl durumda olan parçalardan yaptığım bir yazlık bornoz, peştamellerim,  havlularım ve tuvalet rulosu koyduğum parçam. Bu parçalar da burada yaptığım yastık kılıfları  gibi, hepsi tek tük defoları olan  uzun şeritler halinde parçalardı ve burgu yerleri var,  fakat yapılmamıştı. Çizdim, kestim, ördüm, diktim derken işte bunları çıkardım ortaya. Dikdörtgen şeklindeki parçanın orta kısmı yine defolduydu, o bölümü yaka yaptım ve defosu ortadan kalkmış oldu. Bornozumun yaka kenarlarındaki işlemeler dantel anglezdir. Kordonun işlemesini öğreten Nursel Hanıma, İstanbuluma kocaman sevgiler gönderiyorum. Bu kordonlarla o kadar güzel harikalar yaratıyorlar ki bakmaya doyamıyorum. Sizler de görmüşsünüzdür eminim. Bakmayın benimkiler çok sönük durdular yaka kenarında. Bu çalışmada gerçek hünerini göstermekten ziyade  işlevsel olarak kullanmak istedim.

Tuvalet rulosunu koyduğum parça ise görüldüğü gibi daracık ama kenarlarındaki burgu kısmı yapılmamış, öylece bana bakıp duruyordu, atma beni dercesine. Hiç kıyabilir miyim seni dedim, veeee onu da böyle işlevsel kıldım. Rulolarımız bittiğinde oğlumun bağırmasına gerek kalmadan kendisi hemen oradan alıveriyor, artık.

Yine havlu ve peştemallerin de sadece burguları yapılmamıştı ve defoları yoktu. Onları da havlu olarak zevkle kullanıyoruz. Böylece evdeki bütün banyo ve saç havlular hurçlara koyarak kaldırdım. Bunlar hem yer kaplamıyorlar,  hem de kışın daha kısa sürede kuruyor. İki havlu bornozla makine dolarken, şimdi bütün peştameller, ve havluları bir postada yıkayarak tasarruf ta etmiş oluyorum. Yazın deniz havlularımızı da artık hepsi peştemal oldu.

Artık tek plaj çantasıyla denize gitmenin keyfini yaşayacağım günleri bekliyorum…