Bir dik bin bak: Balık çanta

09 Kasım 2014 § 0 Yorum

DSC_0133_resize

DSC_0135_resize

DSC_0126_resize1

DSC_0120_resize

DSC_0115_resize

DSC_0110_resize

DSC_0108_resize

22 24

23

 Hafta sonumu güzel bir uğraşla bitirmenin mutluluğu…

3 yıldan beri yapılacaklar listesinde yapılmayı bekleyen balık çantamız en nihayet yapıldı ve bir dik bin bak misali bakmaya doyamadım. Aslında tamamıyla bir geri dönüşüm projesi oldu. Büyük oğlum Burak, okulda giydiği kadife  gri pantolonunu leke yapınca her zaman ki gibi atmaya kıyamadım. İşte bu balık çatamız için parlak bir fikir oluverdi hemen. Balığımızın gövdesi için kadife fitilli pantolonun bacaklarını kullandık. Yine yırtık bir masa örtüsünün kenar kısmı baş için kullanıldı.

Sabırsızca diktiğim için yapılış aşamalarının tamamını çekmemişim ama, modele bakarak çok rahat kalıp çıkarılabilinir. Uzunluklarını kendi kafamdan belirleyerek öncelikle gazete kağıdına bir model çıkardım. Lacivert bölüm için 16cm x 29 cm, gri bölüm 29 cm x 29 cm ebatlarında 2’şer tane olacak şekilde istediğim desen kumaştan kestim. Yeni aldığım Singer overlok makinemde kenarlarını overlok geçtim. Kuyruk ve yüzgeç bölümünde ise kumaş içine elyaf kullandım. Gözlerini de keçeden yaptım ve tutacak kısmı için de halat ipi kullanarak torbamı tamamladım.

Şimdi odamızın baş tacı oldu. Kocaman bir de öpücük alınca Bertuğumdan dünyalar benim oldu. Nasıl kucakladı balığı bir taraftan beni mutluluğu doyasıya yaşadık hep beraber…

Tagged , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

What's this?

You are currently reading Bir dik bin bak: Balık çanta at .

meta