Sanki yüreğime saplandı bu çapa…

02 Ağustos 2014 § 2 Yorum

DSC_0197_resize

 

Balkonumun konseptine uygun bardak altlıklarımı da yapmanın mutluluğunu yaşıyorum. Yaz bitecek isteklerim hiç bitmeyecek balkonum için benim diyor ve istemeye de devam ediyorum. Ama yavaş yavaş bitti artık hepsini bitirince bir de deniz esintili bir balkon postu yayınlamak istiyorum. Gelelim çalışmamıza, 9 cm çapında kartondan daireler kestim ve dantel kumaşla şekildeki gibi kapladım. Bu kısım benim altlığımın altı olacak.

7

Daha sonra dairenin merkezinden başlayarak halat ipimi dolayarak yapıştırdım. Hani bir aralar her yere damga yaptığım dönemlerde eva süngerinden bir çapa damgası hazırlamıştım.

8Bununlada altlığımın ortasına lacivert kumaş boyasıyla çapa damgası yaptım ve havası birden değişiverdi çalışmamın. Çokta içime sindi.

DSC_0196_resize

 Arkadaşlarımla geçireceğim bol sohbetli, tatil maceralarımızı anlatmakla bitiremeyeceğimiz günlere şahitlik edecem diyor bu bardak altlığı. Evet kısmetse bu sene yıllardır gitmenin hayalini kurduğum Balkanlar turuna çıkacağız.

Hep gitmeye niyet etmiştim zamanında ama sevgili babacığım nur içinde yatsın buna engel olmuştu. Oralara bensiz gidilmez kızım, emekli olduğumda söz götürürüm demişti. Emekli olmuştu olmasına ama götüremeden onu götürmüşlerdi bu dünyadan. Ben babasız kaldığım gibi nice babalı hayallerimle de ortada kalakalmıştım. İşte yıllar sonra bu yaz onsuz gitmenin hem acısını hemde bir nebze olsun ondan izler keşfetmenin heyecanını yaşayacağım. Onun elinin değdiği, havasını kokladığı toprağını, yaşadığı evi, okuduğu okulu, onu tanıyan kişilerin anlatacakları hikayeleri yaşamaya gitmek istiyorum. Belki acım hafifler mi diyorum, yüreğime su serpilir mi? Yoksa daha mı kötü olur şimdi olduğu gibi gözyaşlarım hiç durmazcasına akar gider mi ? Ne olursa olsun ama tek istediğim ondan izler bulmak istiyorum gittiğim yerlerde.

 

Tagged , , , ,

2 yorum var."

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

What's this?

You are currently reading Sanki yüreğime saplandı bu çapa… at .

meta