Deniz temalı “Ünlü” peçete halkalarım…

10 Eylül 2014 § 4 Yorum

DSC_0069_resize

DSC_0106_resize

DSC_0101_resize

 

55

 

DSC_0083_resize

DSC_0091_resize

56

DSC_0080_resize

DSC_0051_resize

57

Deniz temalı olsun da ne olursa olsun misali benimkisi. Çok seviyorum her şeyde çapayı, düğmelerini. İstanbul ‘da gittiğim pazar sefalarında her bulduğum çapayı, düğmeyi doldurdum, artık taşıyamaz oldum, tehditler bile aldım Özlemimden, düğme alışverişi yapmamam için. Eee o kadar ucuz bulunca naparsın, hepsini toplarsın, bende aynen öyle yaptım.

 Tabi elime bu metal aksesuarlar geçer de bu peçete halkalarını yapmam kaçınılmaz olur. Çokta yakıştırdım halat ipini bu metal düğme ve aksesuarlara. Zevkle kullanıyorum. Kullanmadığımda da gözümün önünden ayırmıyorum desem yalan olmaz.

Yine bir geridönüşümden yola çıkarak projemi kendim tasarlayıp gerçekleştirdiğim için daha da bir mutluyum. Marketlerin poşetlerinin sarılı olduğu ruloyu değerlendirdim bu sefer. Onlara bile göz diktim, atılsın istemedim. Doğa dostu projelerimle ben de katkı sağlıyorum ve gerçekten mutlu oluyorum.

Gelelim çalışmamıza,

3 cm genişliğinde keserek dantel kurdele ile içini sardım. İçi de dışı gibi şık olsun istedim. Sonra halat ipimi 5 turda sardım ve başlangıç ve bitiş noktalarının aynı hizada karşılıklı olmasına dikkat ettim.

66

Sonra bu kısıma yine 2 cm genişliğinde bir kurdele sardım. Lacivert-gümüş çizgili kurdeleden üç boğumlu fiyonk yaptım ve orta noktasına metal çapa aksesuarımı yapıştırdım. Hazırladığım süsü peçete halkamn üzerine yapıştırdığımda çalışmam sonlanmış oldu.

67

 Bu arada üçüncü kez yapım aşamalarını anlatıyorum bu projenin. İlkini KRT’de Bi Kadın Bi Hayat programında yapılış aşamalarıyla konuk olmuştum. Yani ünlü peçete halkalarım bunlar benim için. İkincisi de 10 Marifette paylaştım, en nihayet sıra bloğuma geldi.

Sırada siparişlerimi yapmak kaldı bana. Çok beyeni topladığı için de çok sevindim. Siz de sipariş vermek isterseniz iletişime geçebilirsiniz, hazır aksesuarlar bolken geç kalmayın derim.

 En güzel, bereketli sofralarımda kullanacağım günlerin heyecanı sardı beni yine….

Sevgiyle kalın…

Tagged , , , , , , , , ,

4 yorum var."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

What's this?

You are currently reading Deniz temalı “Ünlü” peçete halkalarım… at .

meta