Minyatür Örgü Araba ile Çerçeve Süsleme

14 Nisan 2015 § 0 Yorum

DSC_0180_copys

DSC_0143_copys

Çok basit ve kolay bir çalışma ile çocuk odalarınızın çerçevelerini yenileyebilir, hatta hediye olarak bile yapabilirsiniz. Benim gibi fotoğraf koymayı tercih etmeyenler için bir alternatif olabilir.

Projemizdeki araba modelimiz için istenilen renk iplik ve 2.5 numara tığ gereklidir. Öncelikle 17 zincir çekiyoruz. ve ikinci deliğe batarak 15 sık iğne yapıyoruz.

DSC_0119_copys

Bir zincir çekerek dönüyoruz ve 15 sık iğne yapıyoruz.

DSC_0120_copys

Bu şekilde beş sırayı tamamlıyoruz. Beş  zincir çekerek dönüyoruz.

DSC_0122_copys

Üstünü alarak 5.deliğe batıyoruz ve iki kerede çektiriyoruz. Tekrardan üstünü alarak bir direk yapıyoruz ve 4 zincir çekip 4. deliğe batıyoruz. Sık iğne yaparak diğer kısımları da tamamlıyoruz.

DSC_0123_copys

Bir zincir çekerek dönüyoruz ve başlangıç noktasına kadar sık iğne yapıyoruz. Arabanın pencerelerindeki sık iğne sayısı 8 dir.

DSC_0125_copys

Sıradaki tekerlek çalışmamız için başka bir renk iplikle sihirli halka yaparak başlıyoruz ve üstüne alarak iki kerede çektirerek 15 dolgu ya da direk yapıyoruz.Bitiş kısmında ipimizi uzun bırakıyoruz. Daha sonra bu iple tekerleğimizi arabaya fotoğraftaki gibi dikiyoruz. İkinci bir tekerleği aynı yapım aşamalarıyla yapıyoruz ve onuda uzun bıraktığımız ipiyle dikiyoruz.

44

45

Balon çalışmamız için ben mavi sarı ve yeşil renk iplikleri kullandım. Mavi ipimi alarak sihirli halkayla başladım içine ilmek alarak iki kerede çektirerek 15 direk yaptım. Bitiş noktasında 17 zincir çektim. Bitirirken ipimi uzun bıraktım. Diğer renkteki balonlarımı da yaparak aynı anda arabaya örerek sabitledim.

46

Çalışmamız bu şekilde bittikten sonra isterseniz çerçevenize yerleştirebilirsiniz ya da farklı amaçlarla kullanabilirsiniz.

DSC_0139_copys

Herkesin hayallerini süsleyen bir arabası mutlaka vardır. İşte benim arabam da bu, ortaya çıkınca işte dedim bu benim hayallerimi süsleyen bir araba oldu. Bir mutluluk ki üçte balon takıverince daha bir nostaljik daha bir sevilesi oldular.

Sevgilerle…

Tagged , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

What's this?

You are currently reading Minyatür Örgü Araba ile Çerçeve Süsleme at .

meta