DSC_0085k

DSC_0063k

DSC_0050k

DSC_0149k

DSC_0093k

DSC_0099k

DSC_0062k

DSC_0093k

DSC_0144k

DSC_0161k

DSC_0148k

 

DSC_0240k

 

DSC_0159k

DSC_0243k

DSC_0205k

 Nice zamandır yapmak istediğim projelerden iki tanesiydi bunlar. İnsprationsathome bloğunun sahibesi Sevgili Emel’in yaptığı ampul projesiyle bir gaza geldim ve en nihayet nicedir bekleyen ampuller yeniden hayat buldu bizim evde. Yanmış ampulleri sağ olsun eşim ve arkadaşları iç kısmında yer alan parçaları dikkatlice çıkarmışlar. Daha sonra askıda durabileceği düzeneği biraz kalın bir telden bükerek bu hale getirdim. Bir püskül biraz da pembe güllerin yanına çok yıllık çiçeğini de koyunca projemiz tamamlanmış oldu. Bahar gelince orta sehpamın üzerini de değiştirmek gerekiyordu ki çalışmalar bu haliyle yerlerini çok sevdiler, biz de onları. Çok sevdiğim için gözümün önünden ayırmak istemediğim ahşap minik makaralarım da daha sevilesi oldular burada.Bize de keyifle seyretmek düşüyor artık bu güzellikleri.

Bu arada makaralarımı düzenlerken yıllar önce sevgili ilkokul öğretmenim Aysel Yılmaz’ın dördüncü sınıfta bizim için aldırdığı ve ilk iğne, iplik ve bu plastik yüzükle tanışmamın hatırasıyla yıllara özlem duydum. Hemende kaybolmasın diye ismimi yazıp etiketlemişim, yazım da nasıl güzelmiş dedim kendi kendime. Sevgili öğretmenime kucak dolusu sevgilerimi gönderiyorum buradan, benim için mükemmel ötesi bir öğretmen olmakla kalmadınız; sizden öğrendiğim bilgilerle, becerilerle benim öğrencilerime de ışık oldunuz.

Baharımız hiç bitmesin istiyoruz biz , zira bu memlekette havalar yazın bunaltıcı sıcaklara sahne olunca bahar havaları bizim için eşsiz nitelikte.

Bahar bize pek nazlı davransa da bu yıl artık naz etme tüm güzelliğinle gel diyoruz, baharı doyasıya yaşayacağımız keyifli günlerimiz olsun…