Ne zamandır yazmak istediğim bir posttu en nihayet yazıyorum, yaşasın!…

DSC_0071

Bir yılı aşkın bir süreçte  her detayıyla ayrı ayrı ilgilendiğim bir organizasyon oldu benim için. Her şeyiyle çok özel olması için biraz titiz davranmak kaçınılmazdı. En büyük sıkıntıyı malzeme temin etmekte çektiysem de, etrafımdaki dostlarım benim bu eksikliğimi fazlasıyla tamamladılar. Sırasıyla kendilerine teşekkür etmeyi bir borç biliyorum.

Öncelikle İstanbul seyahatimde alışverişimi yapmaya başladığım için teşekkür kısmına da buradan başlamak istiyorum. Alışverişe çıktığım zamanlarda çocuklarıma bakarak bana en büyük fedakarlığı gösteren yengelerim Gülfer Haşimoğlu’na ve Zekinaz Bursalı’ya; eksik kalan bütün malzemelerimi Tahtakale, Mahmutpaşa, Şarkhanı sokaklarını karış karış gezerek temin eden Aslı Hanıma; çocukların bulunduğu mekanın tasarlanmasında kullandığım micky mouse etiketlerinden tutunda, hoşgeldiniz posterine, bunnerlara, şeker standlarına kadar hepsinde emeği geçen Tempo Reklam Şirketi ve çalışanlarına özellikle Nihat ÇELENK’e, , bu süreçte bizim sitresimizi çekip, hayallerimize ortak olup,  düşünceleriyle her zaman  katkıda bulunan (karşı komşum)sevgili  Ebru – Ali ERTEKİN çiftine, yine bu süreçte düşünceleriyle ve içli köfteleriyle 🙂 her zaman yanımda hissettiğim sevgili okul arkadaşım Fatma’ya, yine her gün okula gidiş geliş esnasında bitmek bilmez unutulmayacak sohbetlerimizle, düğün sitresimi çeken ve yorumlarını benden eksik etmeyen, son ana kadar ihtiyaç duyduğum sevgili arkadaşım Nebibe’ye, yine ihtiyaç duyduğum her anda telefonun öbür ucundan da olsa varlığıyla beni her zaman güçlü kılan Sevgili anneannemize, (madamımıza) ve antep Baklavası göndererek ağzımızı tatlandırma inceliğinde bulunan eşi İhsanBAYRAKTAR’A, son anda misafirlerimize dağıtacağımız fotoğrafları  bastırarak İstanbul’dan getiren Hatice-Ahmet SEZER çiftine;  düğün sürecinde her konuda yardımlarını esirgemeyen, misafirlerle ayrı ayrı ilgilenen sevgili kardeşlerim Fatih’e , Mehmet’e  ve eşi Suna’ya, zor zamanlarımda yanıma gelerek bana her zaman destek çıkan ve ayrıca kolyelerimize kaneviçe işlemelerini kendi yaratıcılığını kullanarak işleyen sevgili anneciğime, veeeeeee son olarak tüm bu süreçte beni hiç ama hiç yalnız bırakmayan, tüm varlığıyla beni mutlu eden, ihtiyaç duyduğum her an yanımda biten ve düğün gecemizi sürpriziyle daha bir özel kılan can yoldaşım, sevgili eşime ve hayallerimin düğününde bize uzaktan ve yakından iştirak eden herkese teşekkür ediyorum, iyi  ki varsınız ve iyi ki sizleri tanımışım.Sevgilerle…

Evet şimdi artık detaylara inebiliriz. Önceliği davetiye’ye vermek istiyorum. Biraz eskiye özenti oldu ama gelenek göreneklerimizi gün ışığına çıkarmak istedim. Çocukluğumun zamanlarında hatırlıyorum yakın akraba düğünlerimizde kumaş, havlu, vb. dağıtılırdı. Herzaman çok hoşuma gitmiştir. Hem kalıcı hem de hatıra niteliği taşıyor. Bu yüzden bende davetiyelerimizi şık organze keseler içine koyulmuş havlularla birlikte dağıttık. Yine çocuklara özel davetiyelerimiz de çocuklu ailelere resimde görüldüğü şekilde sunulmuştur.

DSC_0090

 

DSC_0091

DSC_0036

 

Sırada davetiye çantamız var. Davetiyelerimizi dağıtırken sıradan bir çantada dağıtmak istemedim. Bunun için yine bir alışveriş yaptığım çantayı değerlendirdim. Çok tutulan bir çanta oldu, dağıtırken iyi ki de yapmışım dedim, diyebilirim. İşte 2 modelle karşınızda…

DSC_0078Diğeri de şeffaf olanı, Kardeşimin Macaristan seyahatinden getirdiği orjinal çikolata kutusunu değerlendirerek yaptım. Sap kısmıyla beraber gerçekten çok orjinal oldu.Birine havluları diğerine de davetiyeleri koyarak işi kolaylaştırdım…..

DSC_0075,

DSC_0074

 

Sırada düğünümüzde gelen konuklarımıza girişte ikram edeceğimiz Sünnet Düğünümüze Hoş geldiniz yazılı ve üzerinde çocuklarımın resimi olan çikolatalarımız var. Bunun için Logo Food firmasına leziz çikolataları ve badem drajeleri için çok teşekkür ediyorum. Sıcak bir memlekette yaşadığımız için sipariş etmekte kararsızdım, erir düşüncesiyle, ama böyle bir durumla hiç karşılaşmadım.Herkese tavsiye ediyorum. Özellikle bebek mevlütlerinde ve hoşgeldin bebek sepetinin ayrılmaz bir ürünü olur diye düşünüyorum.

 DSC_0079

DSC_0080

DSC_0081

Giriş kısmındaki bir detayı da hemen aktarmak istiyorum. Nice zahmetlerle taaa İstanbul’a gitmekle de kalmayıp Galata’ya giderek Giy-çek Nostaljik stüdyolarında çektirdiğimiz fotoğrafı bu kısımda Sevgili eşimin teknik bilgisi, benim tasarımımla bir poster haline getirdik ve şovalemizin üzerine koyarak değişik bir atmosfer yakaladık. Giy-çek nostaljik stüdyolarına göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür ediyor ve sayenizde harikalar yarattık diyorum. Ayrıca düğünümüzde misafirlerimize de çoğalttırdığımız bu fotoğrafları günün anısına hatıra olarak dağıttık. Özel günlerinizi anlamlı ve nostaljik kılmak isteyenler için detaylarla dolu bir yer olduğunu düşünüyorum.

DSC_0070

DSC_0071

DSC_0067

 

Şekerlermizi koyacağımız bir sepet ellbette var. Bu konsept içinde yine çantalarla, kına tepsisiyle, mumlarla birbirini tamamlayıcı olsun istedim. O yüzden hepsinde kadife, kadife kurdele, püskül ve sarı rozetler konseptimizin ayrılmaz bir parçası oldular.

 DSC_0044

DSC_0043

DSC_0042 DSC_0041

 

Sepetin dış yüzeyine şişkinlik havası vermesi için metreyle satılan elyaflardan kullandım, yine kordonlarla ara ara sıktım sap kısmına kurdele dolayarak hoş bir sepet elde ettim.

Bu konseptle iç içe olan ve yaptığımda muhteşem oldu dediğim ve şimdiye kadar gittiğim hiç bir kına gecesinde benzerine bile rastlamadığım bir kına tepsisi diyebilirim. (Şimdiden siparişler alınmaya başlandı bile… ) Tepsiyle birlikte sünnet asası şeklindeki mumlarımız da tepsimizi çok güzel tamamladı. Bahsetmeden geçemeyeceğim bir konu da  giydiğim bindallı. Tarafımdan nice zahmetlerle 2 yıllık bir süreçte  işlenmiştir. Sonuç zahmete değermiş dediğim ve gece boyu sırtımda taşımanın gururunu yaşadığım bir güzellikti.

DSC_0045

DSC_0046

DSC_0047

29HZR13_105_resize

 

29HZR13_106_resize

29HZR13_107_resize

29HZR13_119_resize

Bu arada şık dantelli organze keseler içinde kolyelerimizi de bu kısımda dağıttık. O kadar çok olmasına rağmen alamayanları duyduğumda çok üzüldüm. En kısa zamanda yapacağım bir İstanbul seyahatinde aparatlarını alıp işleneceğine şimdiden söz veriyorum.

DSC_0117

DSC_0124

 

Tabiki halay mendillerimiz de çoktan dağıtıldı ve eğlencemizde bizimle beraber ahenkle dans ettiler. Mendilleri de uç danteli temin ederek kare şeklinde kestim ve makine dikişiyle dantellerini diktim.  O kadar mendili dikmek uğraştırıcı olsa da ben yaptım demenin ayrıcalığı ve ortaya çıkan görüntü emeğime değdi diye düşünüyorum.

DSC_0063

 

DSC_0064

 

DSC_0062

Düğünde misafirlerimizle paylaşmak istediğim ileriye dönük çok özel bir çalışma da sünnet defterlerimizdi. Aslında bu defterlerimizi özel kılan 3 bölüm olmasıdır. Birinci bölüm doğduklarında kullandımız bebek anı defteri, ikinci kısım ise sünnet düğünü defteri bölümü 3. ve son bölüm ise düğün defteri bölümü. Hayatlarının en güzel dönüm noktalarını bir arada tutmayı hedeflediğim bu defterde bizi yazılarıyla onurlandıran herkese teşekkür ediyorum.

DSC_0058

 

DSC_0059

 

DSC_0060

Ayrıca resimdeki kağıt güllerin mavi ve beyazını yaparak mekanda ağaçların gövdesini tüllerle beraber bu güllerle süsledim.

Yine bebekliklerinden şimdiye kadar olan birlikteliklerimizi dijitalden kurtararak kitap haline getirdiğimiz  foto kitap albümümüz de düğün defterlerimizle birlikte misafirlerimize görsel bir şölen sundu. Ayrıntılı bilgi için Türken Dijital

DSC_0061

 

Düğünde evde unuttuklarımız bölümünde yer alan teflerimizden bahsetmek istiyorum. Nice zahmetlerle mavi rengini bulmak için dolaştım Tahtakale sokaklarını. En sonunda buldum, isme özel stickerlarla ve kurdalelerle süslenerek onlar da nasiplerini aldılar benden, fakat iki gün öncesi evdeki kına gecesi eğlencemizde çıkarıldığı için geri yerine koymayı unuttum ve içimde kaldı düğünümüzde çalamadığımız tefler…

DSC_0072

 

DSC_0073

Eveet sırada düğün öncesi yaptığımız sünnet mevlüdümüzde dağıttığımız mutfak önlüklerine sıra geldi. Aslında herşeyiyle ben dikmek istemiştim bu önlükleri ama bir türlü kestiremedim gözüme. Sağolsun Aslı hanım bir sürprizle gönderdi bu önlükleri bana,  çok şaşırdım ama bir taraftan da hala içimde, ben dikecektim. Neyse benim de elim değsin istedim ve  ingiliz dantel uçlarını  kuşak kısmına bir gecede oturdum dikiverdim. Zaten önlükler harikaydı, ama bir de dantelleri dikince tam benlik oldu diyebilirim. Bütün misafirlerimiz hem çok şaşırdı hem de çok beyendiler. Her taktıklarında bizi hatırlasınlar, yemek yapan elleri hiç yorulmasın diyorum…DSC_0085

 

DSC_0086

 

DSC_0088

Şimdilik düğün mekanından ayrıntılar bu kadar. Çocukların mekanı için yaptığım hazırlıklarla bir başka postta görüşmek üzere…